Гол от засада не стигна на Ливърпул срещу коравия Уест Хем | sportcafe.bg

Гол от засада не стигна на Ливърпул срещу коравия Уест Хем

04.02.2019, 23:11 (обновена 05.02.2019, 00:13)
Уест Хем - Ливърпул 1:1

Ориги можеше да донесе победата на Ливърпул в края, но тя щеше да е по-скоро незаслужена

Ливърпул стигна само до 1:1 срещу Уест Хем в Лондон и загуби 2 т. от преднината си на върха във Висшата лига.

"Мърсисайдци" изиграха неубедителен мач срещу коравия съперник, а попадението им стана след чиста засада.

Домакините започнаха добре мача и застрашиха на няколко пъти Алисон, но в 22-ата минута Ливърпул поведе.

Джеймс Милнър беше в засада, когато получи от Лалана и намери Садио Мане, а сенегалецът се разписа за 1:0.

Още в 28-ата минута обаче Уест Хем стигна до равенството. Микаил Антонио получи при бързо изпълнение на фаул, възползва се от забавянето на Кейта и порази далечния ъгъл за 1:1.

В началото на втората част гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Огбона, но реферът не реагира. До края Ливърпул не успя да намери своя ритъм и не изглеждаше близо до спечелването на срещата.

Все пак в 94-ата минута резервата Ориги пропусна златен шанс сам срещу вратаря при нова очевидна засада, проспана от страничния съдия.

Така авансът на Ливърпул на първото място намаля на 3 т. Отборът на Юрген Клоп води с 62 т., но Манчестър Сити събра 59 след вчерашната победа над Арсенал.

Oще: висша лига  джеймс милнър  засада  ливърпул  лондон  манчестър сити  микил антонио  мърсисайдци  не стигна  преднина  садио мане  страничен съдия  точка  уест хем  чуковете  юрген клоп