Лацио повали Милан и отива на финал за Купата на Италия

Хоакин Кореа отбеляза победния гол след почивката и Лацио вече очаква своя съперник на финала Снимка: Getty Images

Лацио се класира на финал за Купата на Италия след победа с 1:0 над Милан на "Сан Сиро".

Първата среща завърши 0:0, а с по-добрата си игра римляните заслушиха победата в реванша и ще срещнат Аталанта или Фиорентина в битката за трофея.

Отново се оправдаха очакванията срещата между Милан и Лацио да не предложи много голове. В края на първото полувреме обаче и двата тима имаха шансове, домакините чрез Сусо, а гостите чрез Бастос и Хоакин Кореа.

След почивката Лукас Лейва и отново Бастос можеха да открият за Лацио, а в 58-ата минута "орлите" най-сетне стигнаха до гол.

При контраатака Чиро Имобиле изведе Хоакин Кореа отляво и аржентинецът преодоля Пепе Рейна за победното 1:0.

До края можеха да паднат още попадения, но Пьонтек не успя да вкара с глава, а после гол на Патрик Кутроне не беше зачетен заради засада. Луис Алберто и Чиро Имобиле можеха да решат всичко в полза на Лацио, но също изпуснаха.

Така за Милан остава да се бори за мястото си в топ 4 в Серия "А", където засега запазва четвъртата позиция 5 кръга преди края.