Пирова победа за Реал

Роналдо отбеляза 39-ия си гол през кампанията.

Реал Мадрид победи с 3:1 Малага като домакин и отново се приближи на две точки от лидера Барселона, който преодоля Валенсия с 2:0.

Робадата обаче беше пирова за мадридистите, след като загубиха двама от основните си футболисти заради контузии.

Гарет Бейл напусна терени принудително още в петата минута заради травма на прасеца, а Лука Модрич беше заменен с болки в дясното коляно след час игра.

Серхио Рамос откри резултата срещу Малага в 24-та минута, когато засече от въздуха центриране от фаул на Кристиано Роналдо.

В 67-та минута Роналдо пропусна да удвои, след като нацели гредата от дузпа, отсъдена за нарушение на Самуел Кастийехо срещу Хамес Родригес.

Две минути по-късно Родригес все пак направи 2:0 с хубав удар от 25 метра, но след още две минути гостите върнаха интригата с точен удар с глава на Хуанми след центриране на Роберто Росалес.

В добавеното време Роналдо се разписа отблизо след асистенция на резервата Хавиер Ернандес с 39-ия си гол в Примера дивисион за сезона.

В Билбао местният Атлетик разгроми гостуващия Хетафе с 4:0 и се изкачи на осмо място.