Изненади в САЩ: Юнайтед би Реал, Рома тресна Барселона (видео)

Вечер на изненадите в САЩ Снимка: Getty Images
Вечер на изненадите в САЩ

Манчестър Юнайтед постигна първа победа в последния си мач от приятелския турнир International Champions Cup (ICC).

„Червените дяволи“ победиха европейския шампион Реал Мадрид с 2:1 в Маями, като и трите гола паднаха още през първото полувреме.

Алексис Санчес и Андер Ерера се разписаха за Юнайтед, а крайният резултат оформи Карим Бензема в продължението на първата част.

Това бе първи мач за новия треньор Джулен Лупетеги начело на „кралете“ и първи за Реал в ерата след Кристиано Роналдо.

Юнайтед ще изиграе още една контрола срещу Байерн Мюнхен преди началото на сезона във Висшата лига, докато „белият балет“ едва сега започва предсезонната си подготовка и му предстоят двубои с Ювентус и Рома преди сблъсъка с Атлетико Мадрид за Суперкупата на Европа.

„Вълците“ поднесоха другата голяма изненада в приятелските мачове тази нощ, но в Тексас. Рома обърна Барселона и спечели сблъсъка с каталунците с 4:2.

Победата идва пет дни след разгромната загуба с 1:4 от Тотнъм, докато Барса победи именно „шпорите“ в предишния си двубой от приятелския турнир.

Стефан Ел Шаарауи, Алесандро Флоренци, Брайън Кристанте и Диего Пероти от дузпа се разписаха за Рома, докато головете за Барселона отбелязаха Рафиня и новото попълнение Малком.

В третия приятелски сблъсък от ICC тази нощ Тотнъм победи Милан с минималното 1:0 в Минеаполис с единствен гол на Гьоргес-Кевин Нкуду.