Мощен Байерн разгроми Борусия за едно полувреме и поведе за титлата | sportcafe.bg

Мощен Байерн разгроми Борусия за едно полувреме и поведе за титлата

06.04.2019, 20:40 (обновена 06.04.2019, 21:34)
Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 4:0

Серж Гнабри се радва със съотборници на четвъртия гол в мача

Байерн Мюнхен съсипа съперника си за титлата Борусия Дортмунд с 5:0 на "Алианц Арена" и поведе в Бундеслигата.

Баварците бяха безапелационни в голямото дерби, което може да реши първото място, и набързо вкараха 4 от головете още през първото полувреме. Така шампионите вече имат точка аванс пред Борусия 6 кръга преди края - 64 срещу 63 т., а седмата им поредна титла изглежда все по-вероятна.

Домакините създадоха две положения още в началото и имаха претенции за дузпа, после Борусия контраатакува и Махмуд Дахуд уцели гредата.

В 10-ата минута Байерн вече водеше с попадение на Матс Хумелс, който с глава наказа бившия си отбор за 1:0.

7 минути по-късно Роберт Левандовски вкара дежурния си гол, наказвайки грешка на бранителя Загаду.

Байерн нареди още няколко пропуска пред Роман Бюрки, който се отличи с редица спасявания, но в 41-ата минута след статично положение и разбъркване Хави Мартинес покачи на 3:0.

Секунди по-късно и Серж Гнабри се разписа и така всичко беше ясно още преди почивката.

Крайното 5:0 оформи Роберт Левандовски в 89-ата минута с втория си гол в мача.

Oще: алианц арена  баварците  байерн  байерн мюнхен  борусия  борусия дортмунд  бундеслига  германия  за едно полувреме  кандидат-шампион  класиране  матс хумелс  поведе  разгром  разгроми  роберт левандовски  роман бюрки  серж гнабри  титла  унижение  хави мартинес