Лион нанесе първа загуба на ПСЖ от година насам

19-годишният Максуел Корне изигра страхотен двубой за Лион

Олимпик Лион победи Пари Сен Жермен с 2:1 в дербито на 28-ия кръг във френската Лига 1.

Двубоят се игра на новия стадион на „хлапетата“ - „Стад де Люмиер“.

19-годишният Максуел Корне и испанецът Сержи Дaрдер вкараха за домакините през първата част, а Лукас Моура намали малко след почивката.

Това бе първо поражение за ПСЖ в Лига 1 от почти година насам. Предишната загуба за парижани датира 15 март 2015-а, когато тимът на Лоран Блан падна с 2:3 от Бордо.

Малко след като Лион откри резултата, ПСЖ можеше да остане с човек по-малко на терена. Тиаго Мота удари Джордан Фери в лицето, но съдията се смили над италианеца и му показа само жълт картон.

С победата Лион се изкачи на третата позиция с 42 точки и по-добра голова разлика от четвъртия Каен. Втори е Монако с 50, а ПСЖ е убедителен лидер със 73.