Интригата остава, думата има Славия

Иван Стоянов поведе Лудогорец към победата с два гола. Снимка: DonBalon.eu
Иван Стоянов поведе Лудогорец към победата с два гола.

Любопитен 29-и кръг на "А" група остави нерешени двете последни въпросителни в първенството. Не е ясен шампионът, а и четвъртият изпадащ.

Лудогорец победи у дома с 2:0 Ботев (Пд) и остава на точка зад Левски преди последния кръг. Всичко се реши в първите минути - изключително спорна дузпа даде аванс на домакините, вкара Иван Стоянов. После дойде втори наказателен, пак неособено безспорен. Но Стоянов пропусна. За да вкара с хубав шут втория гол още в 20-ата минута.

Така титлата ще се реши с мача Левски - Славия в събота на "Герена". На "сините" трябва само победа, защото няма съмнение, че Лудогорец ще бие в Монтана изпадналия вече местен тим.

Странно Литекс рухна в края и се даде на Локо (Сф) - 1:2. Така въпреки домакинското 3:1 за Ботев (Вр) над Монтана, Локо още не е изпаднал. В последния кръг "железничарите" приемат ЦСКА и им трябва успех, а врачани не трябва да бият във Варна неиграещия за нищо Черно море.

Треньорът на варненци Георги Иванов-Гонзо вече обяви след 2:0 над Миньор, че нищо чудно в последния кръг тимът му да играе с юноши. Защо - не е ясно...

Странно изригна и Христо Стоичков, който след мача в Ловеч охули шефа на БФС Борислав Михайлов. Не че няма за какво да бъде критикуван боса на футбола ни, но точно след такъв мач... "Тоя с перуката е боклук, ако го хвана, ще го пребия!", вилнееше Стоичков. Явно недоволен от рефера Георги Йорданов.

ЦСКА се класира за Лига Европа с лесно 3:0 у дома над Пирин (ГД). Нищо чудно в последния кръг и армейиците да не си дават много зор срещу нуждаещия се от точките Локо (Сф).

Всички мачове от 30-ия кръг са в събота от 18 часа.