Барса едва се спаси от загуба на "Камп Ноу"

Докато Меси беше на скамейката, нещата не вървяха никак добре за Барселона, въпреки че останалите звезди като Коутиньо, Суарес, Дембеле и Ракитич бяха на терена Снимка: Getty Images

Барселона направи трета поредна грешка в испанското първенство и стигна само до 1:1 срещу Атлетик Билбао на "Камп Ноу".

Каталунците даже губеха в резултата до последните минути и не бяха никак далеч от загубата, а това е пореден лош резултат за тях след 1:2 от Леганес и 2:2 с Жирона.

Атлетик поведе в 40-ата минута днес с гол на Де Маркос и след това удържаше атаките на съперника. Лионел Меси изненадващо беше получил почивка и започна мача на скамейката, но след почивката се появи в игра и промени развоя на мача.

Той първо затрудни Унай Симон с изстрел от фаул, после нацели и гредата, а в 84-ата минута изработи гола на друга резерва - Мунир, разписал се за 1:1.

Барса излезе с точка пред Реал Мадрид на върха в класирането, но по-късно тази вечер "кралете" играят градско дерби с Атлетико и ако го спечелят, ще излязат еднолично начело.