Барса се поздрави с нова победа и може да стане шампион още утре

Меси още не беше влязъл в игра, затова дузпата беше изпълнена от Суарес и уругваецът беше точен за крайното 2:0 Снимка: Getty Images

Барселона победи Алавес с 2:0 като гост и добави нови три точки към актива си, доближаващи тима до шампионския трофей в Испания.

Лео Меси започна на резервната скамейка за Барса и се появи в игра точно след двата гола на отбора.

Без него каталунците не успяха да вкарат при ранния си натиск и се отчетоха с един пропуск на Луис Суарес.

В 55-ата минута защитата на Алавес беше пробита с много хубава атака, при която Сержи Роберто изведе Карлес Аленя и младият халф беше точен с левия крак за 1:0.

Пет минути по-късно с помощта на ВАР реферът отсъди странна дузпа за Барселона за игра с ръка на Томас Пиня при едно разбъркване в наказателното поле. В ситуацията Юмтити беше вкарал топката във вратата от самата голлиния, но се намираше в очевидна засада.

Играта с ръка обаче беше малко преди това и беше доста спорна. Така или иначе, Луис Суарес застана зад топката и направи резултата 2:0.

Барселона вече се радва на 12 т. преднина на върха в класирането пред втория Атлетико Мадрид и върви уверено към титлата.

Първото място може да стане факт още утре, ако Атлетико загуби у дома от Валенсия.