Наполи и Интер продължават за Купата, чакат ги големи дербита | sportcafe.bg

Наполи и Интер продължават за Купата, чакат ги големи дербита

13.01.2019, 23:13 (обновена 14.01.2019, 00:00)
Наполи - Сасуоло 2:0

Милик се радва на щастливия си гол, Купата на Италия очаква големи сблъсъци

Интригуващи сблъсъци се задават в следващия кръг на Купата на Италия.

Наполи се класира на 1/4-финал след домакинска победа с 2:0 над Сасуоло.

Резултатът беше открит с късметлийски гол на Аркадиуш Милик, след като Пеголо изби центриране на Инсиние в тялото на полския нападател и топката влезе във вратата.

Голът на успокоението падна в 74-ата минута, когато Фабиан Руис реши всичко със силен удар за 2:0.

Успехът на неаполитанците ги праща на вълнуващ 1/4-финал срещу Милан на "Сан Сиро", който ще се играе в края на месеца.

По-рано през деня Интер беше далеч по-убедителен и отнесе гостуващия Беневенто с 6:2, за да продължи напред в турнира.

Още във 2-ата минута Мауро Икарди откри от дузпа, а до края на първите 45 минути Кандрева и Далберт покачиха на 3:0.

В 48-ата минута Лаутаро Мартинес отбеляза за четвърти път във вратата на Беневенто, а до края гостите върнаха два гола чрез Роберто Инсиние и Бандинели, докато Лаутаро Мартинес се разписа още веднъж, а накрая Кандрева също вкара втория си гол в срещата.

На "нерадзурите" ще им е доста по-трудно на 1/4-финала на 30 януари, в който ще се изправят срещу Лацио в Рим.

Oще: 1/4-финал  антонио кандрева  аркадиуш милик  беневенто  дербита  интер  купа на италия  купата  лаутаро мартинес  лоренцо инсиние  мауро икарди  наполи  неаполитанците  нерадзурите  сасуоло  сблъсъци  фабиан руис  четвъртфинал