Байерн - Манчестър Сити е финалът за "Ауди къп"

Сърбинът Александър Коларов бележи втория гол за Сити.

Байерн Мюнхен - Манчестър Сити е финалът в тазгодишното издание на турнира "Ауди къп". Баварците трябваше да чакат до второто полувреме да решат мача си за 2:0 срещу закъсалия бразилски колос Сао Пауло, а английският вицешампион изигра знаменита първа част срещу Милан.

Не е за вярване, но "гражданите" поведоха с 5:0 до 36-та минута, след което допуснаха три бързи гола за 5:3, а след антракта ново попадение не падна.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини поведоха още в 3-та минута чрез Давид Силва, а след това Майка Ричардс (19'), Александър Коларов (22') и Един Джеко (33' и 36') доведоха нещата до 5:0. Два бързи гола на Стефан Ел Шаарауи (37'и 39') и Андреа Петаня (43') върнаха привидно интригата в двубоя, но резултатът остана непроменен.

Трябва да се отбележи, че Милан бе в силно осакатен състав и наставникът на тима Масимилиано Алегри не можеше да разчита на цялата си титулярна защита - Филип Мексес, Иняцио Абате, Матия Де Шильо, Кристиан Сапата и Даниеле Бонера, а освен това Рикардо Монтоливо, Марио Балотели, Джампаоло Пацини и Робиньо също бяха аут за мача.

Домакинът Байерн доминираше през цялото време над Сао Пауло, но успя да поведе едва в 55-та минута във втория двубой за вечерта. След центриране отдясно, двама играчи на домакините се разминаха с топката в наказателното поле, рикошира леко в защитник на Сао Пауло, за да стигне до Марио Манджукич, който засече с крак отблизо за 1:0.

В 86-та минута Байерн реши мача с втори гол. Джердан Шакири стреля, но след като топката се отби от страничната греда, 19-годишният Мичел Вайзер успя да добави за 2:0.

Две минути преди края на редовното време Сао Пауло получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана бразилският страж Рожерио Сени, който стреля в долния десен ъгъл, но не успя да реализира.