Атлетико изпусна по-малко дузпи и надви Арсенал

Емил Смит Роу, който още няма навършени 18 г., вкара гола за Арсенал Снимка: Getty Images
Емил Смит Роу, който още няма навършени 18 г., вкара гола за Арсенал

Атлетико Мадрид записа победа над Арсенал в приятелски мач от турнира International Champions Cup в Сингапур.

Редовното време завърши 1:1, но при дузпите играчите на Диего Симеоне надделяха с 3:1.

И двата тима заложиха на някои по-слабо познати играчи, а "дюшекчиите" водеха на почивката, въпреки по-активната игра на Арсенал. Лусиано Велето откри резултата в 41-ата минута след центриране на Анхел Кореа. В началото на второто полувреме младият Емил Смит Роу изравни с шут от дъгата на наказателното поле.

До края многото смени нарушиха ритъма на игра и се стигна до дузпи, при които цели пет бяха изпуснати и само четири вкарани. "Артилеристите" отбелязаха едва един от ударите си и логично отстъпиха.