Розберг спечели на "Силвърстоун"

Розберг имаше късмет на "Силвърстоун".

Германецът Нико Розберг (Мерцедес AMG) спечели състезанието за Голямата награда на Великобритания във Формула 1.

Успехът му стана възможен след отпадането на Себастиан Фетел от Ред Бул заради проблеми със скоростната кутия.

Втори на "Силвърстоун" финишира съотборникът на Фетел - Марк Уебър. Австралийският пилот на Ред Бул, който в четвъртък обяви напускането на Формула 1 след края на сезона, стартира изключително слабо и загуби позиции.

Пилотът на Ферари Фернандо Алонсо завърши трети, а петицата допълниха Люис Хамилтън и Кими Райконен.

В класирането Фетел остава лидер със 132 точки пред Алонсо със 111, Райконен с 98 и Хамилтън с 89.

Състезанието на "Силвърстоун" ще се запомни с множеството инциденти предизвикани от гумите на Пирели.

Първият от тях бе още в 8-ата обиколка, когато гръмна задна лява гума на Люис Хамилтън, с което експлоадираха и шансовете на британеца да се качи на подиума на домашната писта. В следващите обиколки още четирима пилоти спукаха задна лява гума – Фелипе Маса, Серхио Перес и Жан-Ерик Верн.

При спукването на гумата на последния парче от нея излетя и удари по каската пилота на Лотус Кими Райконен, но за щастие нямаше последствия за финландеца.

Серията спуквания на гуми доведе до влизане на кола за сигурност още в 14-ата обиколка, а повечето пилоти получиха нареждания от бокса да внимават с качванията на предпазните бордюри.

Следващата седмица отново ще има състезание, като идва ред на Гран при на Германия - домашна сцена за много от пилотите.