Хари Кейн поведе Тотнъм към разгром

Хари Кейн имаше куп положения в днешния мач и успя да вкара три гола за победата Снимка: Getty Images

Тотнъм излезе временно на второ място във Висшата лига след победа с 4:0 в домакинството на Уест Бромич. Три гола за успеха вкара Хари Кейн, който имаше достатъчно положения да отбележи поне още толкова.

Нападателят имаше две ситуации още в първите минути на мача, преди да открие резултата в 12-ата минута, след като Ериксен отлично го намери в наказателното поле.

В 26-ата минута Тотнъм поведе с 2:0 след шут на Ериксен, отклонен от Гарет Макоули и превърнал се в неспасяем за Бен Фостър. Попадението беше записано като автогол на бранителя на гостите.

Малко по-късно гол на Деле Али беше правилно отменен заради засада, но Тотнъм продължаваше да създава положение след положение. На няколко пъти Фостър се намеси решително и спаси Уест Бромич от унизителен резултат, но все пак домакините успяха да отбележат още два пъти след почивката.

В 77-ата минута Кейн засече центриране отдясно на Кайл Уокър и направи 3:0, а в 81-ата минута отблизо пусна топката покрай Фостър и оформи хеттрика си за крайното 4:0.

Така Тотнъм събра 45 точки от 21 мача и е на 4 т. от лидера Челси. Уест Бромич е на осмата позиция с 29 т.