Запалянковците не искат билетите за мачовете на любимия им отбор да поскъпват
Около 10 000 човека си тръгнаха вчера от мача в знак на протест
"Футболът е нищо без феновете"
Собствениците на Ливърпул ще прочетат тези лозунги
Черни знамена на "Коп"
Основният акционер в Ливърпул Джон Хенри не беше на стадиона вчера

Хиляди фенове на Ливърпул напуснаха вчера „Анфийлд" в 77-ата минута на мача със Съндърланд, завършил 2:2. Това е формата на протест на запалянковците срещу скъпите билети за мачовете на любимия им отбор.

Преди мача феновете се организираха за този протест, а капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън хареса един от постовете в Twitter за протеста, след което обаче like-ът му беше изтрит.

Ливърпул водеше с 2:0, когато в 77-ата минута феновете запяха „Време е да тръгваме", скандираха „Алчни копелета, достатъчно" и си тръгнаха, а мачът свърши 2:2.

Все още не се знае колко точно феновете са напуснали трибуните, но се предполага, че става въпрос за около 10 000 човека. Вчера по трибуните на „Анфийлд" имаше 44 179 зрители.

Протестът е срещу собствениците на Ливърпул Fenway Sports Group, а моментът беше символично избран - цените на билетите за домашните мачове на тима за следващия сезон стигнаха 77 лири. Затова и напускането стана в 77-ата минута. А сезонният билет отскочи на 1029 лири. Сега цената на билетите е 59 лири.

Собственици на Fenway Sports Group са американците Джон Хенри и Том Уърнър, които вчера бяха на мача, но от клуба потвърдиха, че двамата са получили снимки от протеста.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп също пропусна мача, тъй като трябваше да бъде опериран по спешност от апандисит, а след напускането на част от публиката домакините просто се сринаха. Гостите вкараха два гола в последните 10 минути и спечелиха важна точка в битката за оцеляване във Висшата лига.

Феновете на Ливърпул се противопоставиха открито на собствениците на клуба и на легендарната трибуна „Коп" червените флагове на клуба бяха заменени от черни знамена. Главният изпълнителен директор на клуба Йън Ейър обясни на феновете в петък, че трябва да приемат увеличението на билетите и естествено отнесе огромна порция от гнева им. Феновете му показаха плакат с надпис „Футболът е нищо без фенове", а друг запалянко се дегизира като смъртта с надпис на врата „Това е „Анфийлд".