Дузпа в края спаси Ман Юнайтед от загуба | sportcafe.bg

Дузпа в края спаси Ман Юнайтед от загуба

04.04.2017, 23:55 (обновена 04.04.2018, 17:35)
Манчестър Юнайтед - Евертън 1:1

Ибра отново беше човекът за важните моменти в Юнайтед, но отборът загуби поредни точки у дома. "Червените дяволи" нямат загуба вече 20 мача във Висшата лига, но в половината от тях завършиха наравно

Манчестър Юнайтед и Евертън завършиха 1:1 на "Олд Трафорд" в двубой от междинния кръг на Висшата лига. И двата тима бяха недоволни от крайния резултат, тъй като за Юнайтед това бяха поредни загубени точки в домакински мач, а гостите бяха изключително близо до победата и дузпа в 94-ата минута ги лиши от успеха.

"Червените дяволи" наложиха натиск в началото, но не стигаха до чисти положения. След 20 минути игра Кевин Миралас стреля опасно в близкия ъгъл на Де Хеа и вратарят трябваше да се намесва решително. В 22-ата минута обаче испанецът беше безпомощен. След ъглов удар топката беше отклонена към Фил Джагиелка и той успя леко да отклони с гръб към вратата, което се оказа достатъчно - кълбото мина между краката на Де Хеа и влезе в мрежата за 1:0 за Евертън.

Опитите на Юнайтед да изравни доведоха до изстрели на Рашфорд и Андер Ерера към вратата на гостите, но стражът Хоел Роблес беше на мястото си. Най-близо до гола домакините бяха в 30-ата минута, когато Роблес спаси със сетни сили удар на Дейли Блинд от фаул, а при добавката Ерера със страшен шут нацели горната греда.

В 55-ата минута тимът на Жозе Моуриньо отново беше близо до изравняването, но влезлият на почивката Пол Погба уцели гредата с глава. В 71-ата минута завърналият се в състава след наказание Златан Ибрахимович вкара топката във вратата, но голът му беше отменен заради засада.

В четвъртата минута на добавеното време, когато вече изглеждаше, че Евертън ще успее да удържи победата, Люк Шоу отправи опасен удар от границата на наказателното поле и бранителят Ашли Уилямс спря топката пред голлинията с ръка - макар че зад него беше вратарят Роблес, който най-вероятно щеше да отрази и тази опасност.

Реферът веднага свири дузпа за домакините и вдигна директен червен картон на Уилямс. Зад топката от 11-те метра Ибрахимович хладнокръвно реализира и донесе точката на тима си. Така Юнайтед остава на пето място в класирането с 54 т., с три повече от шестия Арсенал, но и с мач повече от "артилеристите".

Евертън е на седмата позиция и също е на три точки от Юнайтед, но с два изиграни мача повече от "червените дяволи".

Oще: англия  висша лига  давид де хеа  дузпа  евертън  загубени точки  златан ибрахимович  класиране  манчестър юнайтед  ман юнайтед  олд трафорд  точки  фил джагиелка  фил ягиелка  хоел роблес  червените дяволи  юнайтед