Ливърпул спечели жестоката битка в 95-ата минута | sportcafe.bg

Ливърпул спечели жестоката битка в 95-ата минута

20.12.2016, 00:04 (обновена 20.12.2016, 00:37)
Ливърпул - Евертън 1:0

По традиция, в дербито не липсваше напрежение и остри сблъсъци. Футболистите на двата тима се спречкаха след грубото нарушение на Баркли срещу Хендерсън, за което съдията показа само жълт картон

С гол на Садио Мане в 95-ата минута Ливърпул надви Евертън с 1:0 в 227-ото ливърпулско дерби.

Двата отбора предложиха ожесточена битка без много чисти положения, но с непримирим дух на футболистите през всичките над 100 минути, които бяха изиграни на „Гудисън парк".

През първото полувреме преобладаваше играта в центъра и въпреки бързото темпо, опасни ситуации пред двете врати почти липсваха. Нямаше и нито един точен удар към Миньоле и Стекеленбург.

Евертън успяваше да държи Ливърпул далеч от вратата си и първото положение за „червените" дойде едва в 37-ата минута. Тогава Ориги стреля встрани от вратата след центриране на Натаниел Клайн.

През второто полувреме Ливърпул категорично беше по-добрият отбор, докато Евертън предимно се защитаваше. В 50-ата минута Фирмино беше изведен зад защитата, но не успя да преодолее Стекеленбург и стреля право в тялото му.

В 67-ата минута Рос Баркли направи много грубо влизане срещу Джордан Хендерсън и съвсем спокойно можеше да бъде изгонен, но получи само жълт картон.

Малко преди това вратарят на Евертън Стекеленбург беше заменен принудително за получена контузия след сблъсък с Мане. В 80-ата минута резервата на „карамелите" Жоел Роблес спаси удар на Фирмино, но Ливърпул изглеждаше все по-опасен и затягаше обръча пред вратата на домакините.

Решаващо се оказа 8-минутното продължение на редовното време, което реферът Майк Дийн даде заради многото спирания на играта през второто полувреме.

В 95-ата минута влезлият като резерва Даниел Стъридж се разходи покрай защитата на Евертън успоредно на наказателното поле и отправи лек, но коварен удар по земя. Топката се отби в гредата, след което притичалият Садио Мане отбеляза на празна врата единствения гол в мача.

В 97-ата минута Ливърпул беше на косъм от втори гол, но Шеймъс Колман изби точно пред голлинията шута на Фирмино.

С успеха Ливърпул се завърна на второ място в класирането с 37 т., на точка над третия Ман Сити и на шест от лидера Челси. Евертън се намира на девето място с 23 т.

Oще: англия  битка  висша лига  второ място  гудисън парк  даниел стъридж  дерби  джордан хендерсън  добавено време  евертън  жестока битка  карамелите  картон  класиране  ливърпул  ливърпулско дерби  маартен стекеленбург  майк дийн  мърсисайд  мърсисайдци  нарушение  продължение  роберто фирмино  рос баркли  садио мане  съдия