Барса се предаде 0:2 в Малага, Неймар изгонен

Меси е влязъл в разправия с играчите на Малага при една от многото спорни ситуации в мача Снимка: Getty Images

Барселона се провали при гостуването на Малага и загуби с 0:2 в късния съботен мач от Ла Лига.

Така каталунците подкопаха шансовете си за титлата и не успяха да се възползват от загубените точки от Реал Мадрид при равенството 1:1 в дербито с Атлетико. Барса игра безидейно и допълнително се затрудни от червения картон на Неймар, заради който игра с човек по-малко последния половин час.

Малага откри в 32-ата минута благодарение на дълга топка към Сандро, който стартира от своята половина и се оказа абсолютно сам заради твърде изнесената напред защита на Барселона. Нападателят спокойно напредна и завърши покрай Тер Щеген за 1:0.

На почивката Луис Енрике вкара в игра Андрес Иниеста и Сержи Роберто, но гостите така и не успяваха да пробият защитата на Малага. В 60-ата минута Неймар уцели гредата от малък ъгъл, а няколко минути по-късно бразилецът си изкара глупав втори жълт картон за ненужно грубо влизане след загубена топка.

В 71-ата минута Пеняранда прати топката за втори път в мрежата на Тер Щеген, но голът не беше зачетен заради несъществуваща засада. В 91-ата минута при контраатака домакините все пак вкараха втори гол, дело на резервата Джони, и накрая се поздравиха с победата.

Загубата оставя Барса на второто място, на три точки зад лидера Реал Мадрид. Каталунците обаче имат и мач повече от вечния съперник.