Скандална съдийска грешка изхвърли Бразилия от Копа Америка (видео)

Зачетен нередовен гол с ръка изхвърли Бразилия от 45-ото издание на Копа Америка

Втората голяма сензация на юбилейната Копа Америка е факт.

След като Уругвай се сбогува с форума, който празнува 100-тната годишнина на турнира и осемкратният победител в Копа Америка – Бразилия – отпадна още в груповата фаза след зачетен гол с ръка.

„Кариоките” загубиха третия си мач от група В с 0:1 от Перу и с четири точки останаха на третото място. Перуанците излизат като първи от групата, а втори се нареди Еквадор с пет точки след победа с 4:0 над Хаити.

Скандална грешка на съдиите донесе победата за Перу над Бразилия. Единственият гол в мача падна в 75-ата минута и бе дело на Раул Руидиаз.

Цялата съдийска бригада обаче не успя да види, че резервата, появил се на терена 11 минути по-рано, засече центрирането на Поло с ръка.

Главният рефер се посъветва на дълго и на широко с помощника си на страничната линия, но все пак зачете гола, който и изхвърли Бразилия от турнира.