Автогол закова Интер на дъното

Пълен обрат за "светците". Снимка: getty
Пълен обрат за "светците".

Интер регистрира третата си загуба в група К на Лига Европа, след като поведе срещу Саутхемптън като гост, но допусна пълен обрат, който бе материализиран след нелеп автогол на Юто Нагатомо – 2:1.

След около половин час игра "нерадзурите" излязоха напред в резултата благодарение на Мауро Икарди, който се възползва от хаоса в отбраната на домакините, за да вкара.

В края на полувремето Перишич, който имаше основна „вина“ за гола на своите, игра с ръка в наказателното и съдията отсъди дузпа за „светците“. Душан Тадич пое отговорността и застана зад бялата точка, но не успя да вкара.

След почивката Саутхемптън упражни натиск, който даде резултат и Върджил ван Дайк изравни в 63-ата минута.

Малко по-късно и пълният обрат бе налице, след като Юто Нагатомо не реагира адекватно на остро центриране и заби топката в мрежата на собствената си врата, което попари надеждите за победа на съотборниците му.

В другия мач от групата Спарта (Прага) се справи с 2:0 срещу Апоел (Беер Шева). Така Спарта има 9 точки след четири кръга, Саутхемптън е със 7, Апоел с 4, а Интер с 3.