Фенски изцепки и съмнения за уговорки в ХIХ кръг

Агитката на ЦСКА открадна шоуто за себе си, засенчвайки всички футболисти в този кръг на "А" група Снимка: sportni.bg

Хубавата победа на Левски над Славия с 3:0 в най-старото столично дерби остана в сянката на инцидента в Мездра.

След като мачът Локомотив - ЦСКА бе прекратен в 65-ата минута при резултат 1:0 заради нахлуването на терена на агитката на гостите, тази тема зае централното място във всички разговори за футбол в България.

Все още се очаква решението на Дисциплинарната комисия към БФС за наказанието на ЦСКА, а утре Спортно-техническата ще се произнесе за резултата в мача. Дори запалени привърженици на "червените" смятат, че не би трябвало да буди съмнение справедливостта на служебния резултат в полза на Локомотив, но е вероятно във футболния съюз да намерят вратичка в правилника и отново да отсъдят в полза на Голиат срещу Давид, като изпълнят желанието на президента на ЦСКА Димитър Борисов мачът да се преиграе или доиграе.

Все пак мачът Левски - Славия определено заслужава да бъде споменат в този обзор, най-вече заради това, че "сините" отдавна не са изглеждали толкова добре на терена. С четирима юноши на клуба в титулярния състав: Димитров, Станчев, Балтанов и 32-годишния Йовов (в малко странната роля на дефанзивен халф!) плюс още трима, влезли като смени - Цачев, Гаджев и Огнянов, Левски бе напълно преобразен в сравнение с предишния мач, загубен от Литекс с 0:3. Николай Димитров игра така, както не е играл отпреди да отиде на проби в Арсенал през 2007 г. и вкара гол и даде две асистенции. Ако изявите на избраниците на Гонзо в този мач продължат в същия дух и срещу Локомотив (София) в сряда, дълго време няма да видим на терена легенди като Сашо Александров, Елин Топузаков и Мечо Телкийски.

Изненадващо слабо игра Славия, което накара най-скептичните да заподозрат уговорка.

Изключително странен бе и мачът Пирин - Локомотив (София), завършил 1:1 след напълно измислена дузпа в 90-ата минута за гостите. Съдия на мача бе Стефан Спасов, който свири трагично и преди седмица на Литекс - Левски. Реакцията на ощетените футболисти на Пирин породи коментари, защото те не се хвърлиха да протестират яростно за това, че трудът им бе ограбен, а показаха по-скоро вяло недоволство. Нищо чудно, все пак, треньорът им Стефан Грозданов да им е предал от умереното си европейско поведение. Добрите думи в този мач бяха отново за "орлетата", които превъзхождаха номинално по-силния си съперник и продължават да са без загуба през пролетта.

Водачът в класирането Литекс също направи грешна стъпка в Монтана, завършвайки 0:0 с домакините. Страхотен гаф направи бразилският вратар на Литекс Родриго Галато, който в края на първото полувреме посрещна сънародника си Луис Едуардо извън наказателното поле и изби топката с ръка, за което естествено бе изгонен. Ходът му бе абсолютно безмислен, защото двама защитници тичаха заедно с играча на Монтана и той просто трябваше да си стои на вратата. В 75-ата мин. и Сандриньо бе изгонен за втори жълт картон, така че ловчанлии доиграха мача с 9 човека.

Накратко, Литекс продължават да са неузнаваеми навън през тази пролет и, ако не получават подаръци като този от ЦСКА и техните фенове в Мездра, няма как да са спокойни в амбициите си за титла.

Нулево равенство се получи и в Своге на мача Спортист - Черноморец, където силните през есента гости отново не можаха да победят. "Акулите" на Краси Балъков като нищо щяха да си тръгнат и без точка, ако Георги Бижев не беше пропуснал сам срещу вратаря в 90-ата минута.

В два мача от кръга гостите се поздравиха с пълен успех. Още в петък възроденият Локомотив (Пловдив) на Коко Динев и Наджи Шенсой победи силно представящия се състав на Берое с 1:0 с гол на отхвърления от ЦСКА Йордан Тодоров.

В последната среща, която се игра днес, Миньор поднесе изненада, обръщайки в последните двайсет минути Сливен с 3:1 от 0:1. Изравнителният гол на Крумов със здрав шут извън наказателното поле безспорно бе най-красивият в този кръг.