Ман Юнайтед се издъни срещу Борнемут, Ибрахимович профука дузпа

Този път Златан беше антигерой за Юнайтед с няколкото си пропуска, включително и от дузпа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед достигна до разочароващо 1:1 в домакинството си на Борнемут на "Олд Трафорд" в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Юнайтед пропусна дузина положения, игра с човек повече цяло второ полувреме, а Ибрахимович не успя да вкара от дузпа и в резултат отборът прибави само една точка към актива си - с което остава на шесто място с 49 т., колкото има и петият Ливърпул.

Положенията пред вратата на Артур Боруц започнаха да се редят още във втората минута, когато Рууни пропусна с глава. В 5-ата минута Погба показа скоростта си и остана сам срещу вратаря след пас на Шоу, но Боруц спаси удара му. Малко по-късно Ибрахимович не успя да овладее топката на чиста позиция и така даде възможност за контраатака , при която Афобе не успя да се разпише, останал сам срещу Де Хеа.

В 23-ата минута "червените дяволи" най-сетне вкараха чрез Маркос Рохо, който засече центриране на Валенсия за 1:0. В 39-ата минута обаче влизане на Фил Джоунс в краката на Марк Пю накара Кевин Френд да отсъди дузпа за Борнемут, която Джошуа Кинг превърна в гол с неспасяем шут - 1:1.

В продължението на първото полувреме дойдоха няколко скандални сцени. Първо главата на Ибрахимович беше стъпкана от Тайрън Мингс, после шведът си върна като удари Мингс с лакът. От това най-много пострада Андрю Сърман, който поиска втори жълт картон за Златан, но на свой ред получи такъв и пое съблекалнята.

С човек повече Манчестър Юнайтед трябваше да търси победен гол през второто полувреме, но така и не стигна до него. Няколко пъти отново решаващ беше Боруц на вратата на Борнемут. В 70-ата минута Погба отклони топката в ръката на Адам Смит и Кевин Френд отсъди дузпа за Юнайтед. Боруц обаче усети ъгъла на Ибрахимович и спаси удара, с което донесе точката на тима си.