София - Пловдив 1:1, Левски се събуди

Цветан Генков стреля към вратата на Ботев в мача на "Герена".
Валентин Илиев и защитата на ЦСКА се пропукаха в Пловдив след 6 мача без допуснат гол.

Левски победи Ботев с 1:0, но Локомотив (Пловдив) "изравни" в сблъсъка на двата най-големи града у нас - 1:0 у дома над ЦСКА.

Така в дуела за деня -  София - Пловдив 1:1...

Левски живна и за първи път през сезона надделя над тим от топ 10.

Победният гол вкара Гари Родригес чак в 85-ата минута, но успехът бе заслужен. "Сините" натискаха през цялото второ полувреме и имаха куп положения.

Гостите играха слабо и плахо и не заслужаваха дори точка с представянето си.

Така Левски мръдна и напред в класирането, а и записа ценни точки в актива си.

ЦСКА загуби за първи път от 7 кръга, след като допусна гол на "Лаута" още в 24-ата секунда. Крис Гади заби красиво, а нататък стана боричкане. Локо удържа и спечели с 1:0, с което мина "червените" и вече е трети.

Армейците не бяха допускали гол цели 705 минути, но рухнаха още в първата минута в Пловдив.

Те имаха и златен шанс да изравнят в 38-ата минута, когато Неманя Милисавлевич не уцели опразнената врата.

Преди мача камъни и бомбички летяха между двете агитки, а фен на гостите бе изведен окървавен.

Полицай пък бе със скъсан панталон и обувки, показаха кадрите на тв предаването.

Традиционно двете агитки не се обичат след инцидента през 2008 г., когато фенове на Локо замеряха с камъни запалянковци на ЦСКА в Сандански, където армейците играха с Вихрен.