Магически хеттрик на Роналдо изстреля Португалия на финала (видео)

Кристиано Роналдо отбеляза 53-тия хеттрик в кариерата си Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо отбеляза 53-тия хеттрик в кариерата си

Домакинът Португалия се класира за финала на Лигата на нациите след победа с 3:1 над Швейцария в първия полуфинал на турнира.

И трите гола за „мореплавателите“ отбеляза голямата звезда Кристиано Роналдо, но победата не дойде лесно.

Кристиано откри резултата в 25-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, който сам си спечели. В края на полувремето швейцарците можеха да изравнят, но удар на Хари Сеферович се отби в напречната греда.

Секунди преди почивката домакините пропуснаха да излязат с два гола аванс напред. Роналдо изведе Жоао Феликс сам срещу вратаря, но младата надежда стреля високо над вратата.

10 минути след подновяването на играта се разигра и най-интересният епизод от мача. Реферът Феликс Брих отсъди дузпа в полза на Португалия за нарушение срещу Бернардо Силва, но след консултация с ВАР не само отмени решението, но и даде 11-метров наказателен удар за Швейцария.

Причината – секунди преди контрата на Португалия, при която бе фаулиран Бернардо, имаше ситуация пред вратата на Руи Патрисио. Брих видя някакво нарушение на Нелсон Семедо срещу Стивън Зубер, което убягна на повечето зрители, а Рикардо Родригес превърна дузпата в гол, въпреки че Патрисио успя да докосне топката, преди тя да мине под плонжа му.

Редовното време изтичаше и всички чакаха продълженията, когато настъпи моментът на Роналдо, който на няколко пъти изглеждаше разконцентриран преди това.

Звездата на домакините, първо, изведе Португалия отново напред в резултата с отсечен удар по земята след подаване на Бернардо Силва, след което, веднага след центъра, изпълнен от швейцарците, завърши бърза контраатака с перфектен удар по диагонала, оформяйки хеттрика си и крайното 3:1.

На финала в първото издание на Лигата на нациите Португалия очаква победителя от втория полуфинал между Холандия и Англия, който ще стане ясен в четвъртък вечер.