Севиля отново удари Атлетико и продължава напред

Ескудеро откри при първата атака в мача, а Севиля довърши Атлетико след победата с 2:1 в първия мач Снимка: Getty Images

Севиля победи Атлетико Мадрид като домакин с 3:1 за Купата на краля и с общ резултат 5:2 се класира на полуфинал в турнира.

Играчите на Винченцо Монтела отново надиграха "дюшекчиите" и заслужено отстраниха съперника. Още в 25-ата секунда Серхио Ескудеро засече центриране на Сарабия и Севиля поведе с 1:0.

В 13-ата минута Антоан Гризман изравни и Атлетико тръгна да търси обрат в общия резултат, но получи гол и в началото на второто полувреме.

В 46-ата минута Саул изблъска Кореа в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Евер Банега превърна в гол за 2:1. В 79-ата минута Сарабия отбеляза за 3:1 и интригата приключи.

Така Севиля стана първият отбор, спечелил си място на полуфиналите. Останалите четвъртфинали ще се изиграят през следващите два дни.