Защо сър Алекс не стисна ръката на Бенитес?

Бенитес няма обяснение защо сър Алекс не го е поздравил Снимка: Getty Images
Бенитес няма обяснение защо сър Алекс не го е поздравил

Рафаел Бенитес и сър Алекс Фъргюсън подновиха старата си вражда вчера, като испанецът атакува шотландеца за това, че е отказал да му стисне ръката след равенството 2:2 между Манчестър Юнайтед и Челси в четвъртфинал за Купата на ФА, игран на „Олд Трафорд".

Бенитес обясни, че проблемът е свързан с „възпитанието" на сър Алекс и разкри, че той се е опитал да поздрави съперника си, но шотландецът е отказал. След мача, временният мениджър на Челси излезе на терена, за да поздрави играчите си, които стигнаха от 0:2 до 2:2 без изобщо да чака втори шанс да стисне ръката на Фъргюсън.

Бенитес, който беше попитан на пресконференцията защо не е стиснал ръката на Фъргюсън, отвърна следното: „Чаках го - чаках това да стане още преди мача." Значи сър Алекс просто го е подминал? „Да, точно така - допълни испанецът. - Това беше негово решение. Аз бях готов и чаках да си стиснем ръцете, аз имам някакво възпитание. Чаках го, знам какво се прави в такива случаи, знаех че много хора ни гледат, така че бях наясно какво трябва да направя."

А накрая защо не отишъл пак при сър Алекс, за да му стисне ръката? „Бях заедно с моите играчи и се радвахме на успеха", очаквано отвърна Бенитес.

Рио Фърдинанд от Юнайтед може да бъде наказан от ФА, който събори отзад без топка Фернандо Торес докато съдията Хауър Уеб не гледаше. Възможно е Фърдинанд да бъде наказан за три мача.

На въпроса дали е видял инцидента Бенитес отвърна: „Вижте сами на повторението за какво става дума. Аз нямам обяснение за тази случка. Торес после ми каза какво е станало, но не искам да коментирам твърде много случките на терена."

Въпреки че изоставаше с два гола след първото полувреме, Челси обърна хода на мача в своя полза с влизането в игра на Еден Азар, а Бенитес е на мнение, че Юнайтед са извадили късмет да не загубят тази среща.

И сър Алекс Фъргюсън се оказа на същото мнение.

„Имаме късмет, че получихме шанс да преиграем този мач - обясни шотландецът. - Късмет е, че имаме възможност да се борим да останем в турнира за Купата на ФА. Накрая вече нямахме сили, двамата ни бекове Рафаел да Силва и Патрис Евра бяха просто грохнали. Двамата, които играха в центъра на полузащитата - Майкъл Карик и Том Клевърли - също се умориха много и затова толкова лесно губехме топката.

„Мачът беше много тежък физически, защото играчите ни трябваше да тичат от едното наказателно поле до другото, толкова динамично вървеше срещата. Без съмнение, Челси беше много по-силният отбор през второто полувреме. В първите 25 минути можехме да водим с 4 гола, но след това започнахме да се уморяваме и лесно губехме топката.

„Не знам кога ще бъде преиграването на този мач, може би през май", пошегува се сър Алекс, тъй като програмите на двата отбора са много натоварени, а Челси има реален шанс да продължи и в турнира за Лига Европа.