Ливърпул допусна гол за първи път от февруари, но отново би

Пълен с усмивки "Анфийлд" Снимка: Getty Images
Пълен с усмивки "Анфийлд"

Въпреки че допусна първи гол на „Анфийлд“ във Висшата лига от февруари насам, Ливърпул нямаше проблеми с постигането на победа с 4:1 над Кардиф.

Мохамед Салах откри резултата в 10-ата минута, а две минути по-късно гредата попречи на Върджил ван Дайк да покачи на 2:0.

Почивката дойде при този резултат, а в добавеното време удар с глава на Адам Лалана бе изчистен от голлинията от капитана Морисън.

През втората част паднаха цели четири попадения. В 66-ата Садио Мане разстреля Етъридж с мощен удар по диагонала, но 11 по-късно Калъм Патерсън върна интригата, след като изпревари Алисон за една топка и я мушна между краката му.

Все пак, тимът на Юрген Клоп отново натисна газта. В 84-тата влезлият като резерва Джердан Шакири отбеляза първия си гол за Ливърпул след асистенция на Салах, а две по-късно Мане се възползва от подаване на египтянина, за да оформи крайното 4:1.

Вторият гол на Мане бе под №50 за него във Висшата лига с екипите на Саутхемптън и Ливърпул. По този начин се превърна в първия сенегалски футболист с подобно постижение.

С победата Ливърпул временно пое лидерството във Висшата лига с 26 точки, с три аванс пред Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Тотнъм в сблъсъка на кръга. Кардиф остава 17-и с едва пет точки след 10 кръга.