Расизъм на "Олимпико" и нова победа за Наполи

Тифозите на Лацио прекъснаха мача с расистки скандирания.

Расистки скандирания от тифозите на Лацио прекъснаха дербито с Наполи за няколко минути през второто полувреме. Играта все пак бе подновена и неаполитанците си тръгнаха с успех с 2:0, който бе седми пореден за тях. Така Наполи запази преднината си от две точки пред Ювентус.

Двубоят бе решен през първото полувреме, когато в рамките на три минути гостите вкараха два гола. Гонсало Игуаин реализира дежурното си попадение, което бе 24-о за първенството от началото на сезона, а малко по-късно Хосе Кайехон удвои аванса на неаполитанците.

Ювентус се измъчи при домакинството си на Дженоа, но продължава да следва плътно по петите Наполи след 1:0 над Дженоа у дома. "Старата госпожа" стигна до трите точки след автогол на Себастиан Де Майо, който в 30-ата минута отклони топката в собствената си врата след удар на Хуан Куадрадо.

Българският национал Александър Тонев игра като титуляр при победата на Фрозиноне с 1:0 над Болоня в домакински мач от 23-ия кръг на италианското първенство. Тимът му обаче остава в опасната зона.

Интер и Фиорентина също записаха победи, надигравайки съответно Киево и Карпи с 1:0 и 2:1, а Милан се доближи до зона Европа след 2:0 като гост на Палермо.