Новата перла на Ман Сити се контузи при успех над Борнемут

След фурора, който предизвика с първите си мачове във Висшата лига, сега Габриел Жезус усети и горчивата страна на футбола Снимка: Getty Images

Манчестър Сити излезе на второ място във Висшата лига след победа с 2:0 като гост на Борнемут.

"Гражданите" можеха да вкарат и още голове за ценния успех, но на два пъти гредите им попречиха. А мачът започна с много лоша новина за тях - новата им звезда Габриел Жезус получи контузия в десния глезен и беше сменен още в 15-ата минута от Серхио Агуеро.

В 27-ата минута шут на Стърлинг срещна гредата, но две минути по-късно той все пак откри резултата. Центриране на Сане отляво беше отклонено от бранител на домакините и Стърлинг отблизо го засече във вратата за 1:0.

Още в ответната атака топката влезе във вратата на Сити, но съдиите отмениха гола на Джошуа Кинг за спорно нарушение срещу Джон Стоунс.

В 67-ата минута Кабайеро спаси удар на Артър и веднага след това тимът на Пеп Гуардиола реши мача с втори гол. Стърлинг проби отляво и подаде по земя към Агуеро, аржентинецът засече паса, топката се удари и в защитника на Борнемут Тайрън Мингс и влезе във вратата за 2:0. Попадението беше записано като автогол на Мингс.

В 84-ата минута Сане уцели горната греда от чиста позиция и Сити не успя да вкара повече голове. С успеха "гражданите" събраха 52 точки, с осем по-малко от лидера Челси и с две повече от Тотнъм и Арсенал, които допълват топ 4.