Неймар вкара 4, но феновете го освиркаха

С новите четири гола Неймар вече има 24 в 23 мача във всички състезания за ПСЖ от началото на сезона Снимка: Getty Images
Седем минути преди края на мача съдията посочи бялата точка и всички очакваха, че поне сега Неймар ще отстъпи изпълнението на дузпата, за да видят феновете на „Парк де Пренс“ как пада рекордът Ибра, но не би.
Хубавото е, че Кавани бе един от първите, които поздрави Неймар след отбелязаната дузпа, и поне засега не изглежда да има някакъв сериозен разрив между двамата.
За Неймар пък това бе първият хеттрик с екипа на ПСЖ и бразилецът прибра топката след мача

Суперзвездата на Пари Сен Жермен Неймар вкара четири гола при разгрома над гостуващия Дижон с 8:0 в мач от 21-вия кръг на Лига 1, но въпреки това, част от феновете на „Парк де Пренс“ го освиркаха.

Неодобрителните възгласи дойдоха след четвъртия гол на бразилеца, вкаран от дузпа в последните минути от двубоя.

Проблемът на феновете бе, че Неймар не позволи на Единсон Кавани да изпълни 11-метровия наказателен удар, който ако уругваецът бе отбелязал, щеше да подобри рекорда на Златан Ибрахимович и да излезе еднолично начело в голмайсторската листа в историята на ПСЖ.

Кавани вкара веднъж при разгрома, а попадението бе под №156 за него с екипа на парижани и така изравни рекорда на Ибра.

С новите четири гола Неймар вече има 24 в 23 мача във всички състезания за ПСЖ от началото на сезона.

Журналистът от BT Sport Жулиен Лоран допълва, че на „Парк де Пренс“ са се чували и отчетливи възгласи „Кавани, Кавани“ при дузпата.

За Неймар пък това бе първият хеттрик с екипа на ПСЖ, а хубавото е, че Кавани бе един от първите, които поздрави Неймар след отбелязаната дузпа, и поне засега не изглежда да има някакъв сериозен разрив между двамата.

ПСЖ е убедителен лидер в Лига 1 с 11 точки аванс пред втория Лион. След по-малко от месец предстои и първият сблъсък с Реал Марид на 1/8-финалите от Шампионската лига. Двата отбора ще се срещнат първо на „Сантяго Бернабеу“ на 14 февруари, а на 6 март е реваншът в Париж.