Много нерви, много голове и картони, но без победител в Ел Класико

Барселона игра през цялото второ полувреме с човек по-малко.

Шампионът Барселона остана непобеден в тазгодишното първенство в Примера дивисион след 2:2 с Реал Мадрид в Ел Класико от 36-ия кръг.

Луис Суарес откри резултата в 10-ата минута. Кристиано Роналдо изравни в 15-ата. В добавеното време на първата част Сержи Роберто беше изгонен за удар без топка. Малко по-рано съдията спести червен картон на Бейл. В 52-рата Меси вкара за 2:1, след като реферът не пожела да свири очевиден фаул в атака на Луис Суарес.

В 72-рата Бейл изравни след прекрасен фалцов удар от дъгата и асистенция на Асенсио.

В 76-ата Марсело овладя в наказателното поле, пусна топката напред, Алба го изрита в единия крак, но съдията скандално реши, че това не е дузпа.

В 82-рата Меси малко щастливо успя да стигне до топката, навлезе в наказателното поле, след което стреля фалцово към далечната греда и сантиметри го разделиха от целта.

Това бе и последното сериозно положение.

Реал е трети - на три точки след Атлетико Мадрид, но и с мач по-малко от градския си съперник.