С два гола на Рамос Реал взе зрелищна победа за Купата

Рамос се превърна в герой с два гола, а Реал е близо до полуфинал в турнира Снимка: Getty Images
Рамос се превърна в герой с два гола, а Реал е близо до полуфинал в турнира

Реал Мадрид направи голяма крачка към полуфиналите за Купата на краля с победа с 4:2 над Жирона на "Бернабеу".

В първия сблъсък от 1/4-финалите между двама тима, Реал трябваше да се поизпоти, за да стигне до успеха, но късни голове донесоха добро предимство преди реванша срещу каталунския тим.

Гостите откриха още в 7-ата минута чрез Антони Лосано, но в 18-ата Лукас Васкес изравни. Към края на полувремето Лосано направи излишна дузпа с нарушение срещу излизащия от наказателното поле Винисиус, а Серхио Рамос отбеляза с поредното си изпълнение а ла Паненка.

В 66-ата минута и Жирона получи дузпа за игра с ръка на Йоренте и Алекс Гранел вкара от бялата точка за 2:2.

11 минути по-късно Рамос стана герой за Реал с втори гол в мача, този път с глава след центриране на Марсело. В 80-ата минута Винисиус проби и изведе Бензема на празна врата, за да покачи французинът на 4:2.