Юве си тръгна победен от Флоренция

Интригата в Серия А е жива! Снимка: getty
Интригата в Серия А е жива!

Шампионът Ювентус не успя да се справи с осмия в класирането в Серия А Фиорентина и отстъпи с 1:2 при гостуването си на „виолетовите“.

Никола Калинич и Милан Бадел дадоха преднина на домакините, а Гонсало Игуаин върна един гол за „бианконерите“, но играчите на Масимилиано Алегри така и не стигнаха до точката.

Успехът на Фиорентина върна надеждите на Рома в първенството. Римляните вече се намират само на точка от Юве с актив от 44, но имат и мач повече. Трети е Наполи с 41 точки.

Двубоят започна с превъзходство на домакините и в 10-ата минута удар на Матиас весино срещна гредата на вратата, пазена от ветерана Джанлуиджи Буфон

В 37-ата минута "виолетовите" поведоха в резултата чрез Никола Калинич, който се разписа с техничен диагонален удар от наказателното поле след пас на Федерико Бернардески.

В добавеното време на първата част удар на Гонсало Игуаин от непосредствена близост беше блокиран.

Второто полувреме също стартира с натиск за отбора от Флоренция. В 55-ата минута Милан Бадел центрира меко в наказателното поле, а Федерико Киеза съвсем леко отклони топката и тя отново влезе във вратата на "бианконерите".

Само три минути по-късно Гонсало Игуаин се възползва от грешка в отбраната на Фиорентина и от близка дистанция намали изоставането на гранда от Торино.

Десет минути преди края Фиорентина не допусна второ попадение след продължително разбъркване в наказателното поле.

В 89-ата минута Паоло ди Бала стреля неточно, след като имаше шанс да изравни, а в добавеното време Никола Калинич пропусна да реализира трето попадение за домакините.