Холандия се измъкна срещу 10 от Италия

Италия и Холандия не излъчиха победител на стадиона на Ювентус.

Италия и Холандия завършиха 1:1 в контрола, играна на "Алианц Стейдиъм" в Торино.

За Италия това беше трета поредна проверка под ръководството на новия селекционер Роберто Манчини, който изпробва различни тактически варианти и дава шанс за изява на широк кръг футболисти. "Адзурите" победиха с 2:1 Саудитска Арабия в дебюта на Манчини, но след това загубиха от Франция с 1:3.

Италия беше по-добрият отбор до почивката и пропусна да поведе.

Още в 3-тата минута Белоти прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада. Домакините стигнаха до доста статични положения, които бяха изпълнявани от Верди. Звездата на Болоня създаде немалко проблеми на холандската защита. След негово прострелно центриране топката стигна до Кристанте и той я насочи към вратата, но Яспер Силесен изби с крак.

Холандците се активизираха след почивката.

В 51-вата минута рикошет в Кришито едва не доведе до автогол, а после Депай сстреля с глава, но не затрудни Матия Перин. В 67-ата минута появилият се на терена малко по-рано Дзадза изпревари Вирджил ван Дайк след чудесен пробив и центриране на Федерико Киеза, за да открие за "скуадра адзура".

Секунди след гола Кришито остави домакините в намален състав.

Левият бек фаулира откъсналия се Райън Бабел и Владислав Безбородов му вдигна червен картон. Мемфис Депай отрави много коварен удар от статичното положение, но Перин внимаваше и изби.

"Лалетата" натиснаха и имаха две възможности да изравнят, от които не се възползаха. В 88-ата минута обаче Стивън Бергуис центрира на далечната греда към Нейтън Аке, който надскочи Матия Де Шилио и оформи крайното 1:1.