10 футболни събития от уикенда, които може да сте пропуснали

Всичко започна още в събота по обяд, когато Челси надигра Манчестър Сити с 3:1 като гост. Няколко часа след това дойде дългоочакването Ел Класико, което завърши инфарктно за Барселона. Вижте в галерията.
1. Реал Мадрид си тръгна с точка от Ел Класико
Серхио Рамос спаси Реал от загуба в дербито и донесе изравнителното попадение за 1:1 на "Камп Ноу" в заключителните секунди на редовното време. Така "кралете" запазиха преднината си от 6 точки пред вечния си съперник. Снимка: Getty Images
2. Рома спечели дербито с Лацио
Рома победи Лацио с 2:0 в дербито на Рим от 15-ия кръг на Серия "А". "Вълците" стигнаха до успеха през втората част, след като първото полувреме завърши без голове. Лацио, който беше символичен домакин, завърши двубоя с 10 човека, след като Данило Каталди получи червен картон в средата на второто полувреме. Така тимът на Лучано Спалети остана на второ място с актив от 32 точки, колкото има и Милан. Именно "росонерите" гостуват в столицата другата седмица. Кевин Строотман в 64-та минута и Раджа Наинголан (77) бяха точни за Рома.
3. Ливърпул изпусна аванс от 3:1 срещу Борнемут и загуби
Ливърпул загуби с 3:4 гостуването си на Борнемут в двубой, изпълнен с обрати и напрежение. "Червените" водеха с 3:1 четвърт час преди края, след което допусна три гола във вратата си и записаха първо поражение от 15 мача. Ливърпул пропусна да се доближи отново на точка до лидера Челси и вече е на трета позиция с 30 точки, колкото има и Манчестър Сити. Челси е с 34, а Арсенал - с 31.
4. Футболна Европа почете жертвите от самолетната катастрофа край Меделин
Всички мачове на Стария континент започнаха с минута мълчание в памет на жертвите на самолетната катастрофа, в която загина почти целият отбор на Чапекоензе.
5. Обамеянг не спира да бележи за Дортмунд
В Германия сензацията РБ Лайпциг продължи с победите и запази аванса си от 3 точки пред Байерн Мюнхен. Борусия Дортмунд изостава на 9 пункта от новаците, но изигра много силен мач срещу Мьонхенгладбах, в който над всички беше Пиер-Емерик Обамеянг. Габонският нападател вкара два гола за успеха с 4:1.
6. Ювентус се върна на победни път с 24-та си поредна победа у дома
Ювентус не остави шансове на представящия се добре отбор на Аталанта и спечели с 3:1 в Торино. Това беше 24-та поредна победа у дома за "старата госпожа".
7. Фейенорд взе градското дерби със Спарта Ротердам с 6:1
Фейенорд не остави никакви шансове на Спарта и спечели много убедително. Тимът дели първото място с Аякс с равен брой точки.
8. Порто прекъсна головата си суша
След 4 поредни равенства 0:0 във всички състезания, Порто най-накрая отбеляза гол. "Драконите" трябваше да чакат до петата минута на добавеното време, за да вкарат победно във вратата на Брага чрез Руи Соуса.
9. Яго Аспас отново се разписа за Селта
В Англия Аспас бе обект на присмех на противниковите фенове след слабите си изяви за Ливърпул. В Испания обаче не спира да бележи за Селта. Той се разписа на два пъти при равенството 3:3 с Бетис и вече има 9 попадения от началото на Примера.
10. Ница отново победи
Ница се върна на върха на класирането на френската Лига 1 след класическа победа с 3:0 над Тулуза у дома в последния двубой от 16-ия кръг. Тимът от Лазурния брят събра 39 точки - с 3 точки аванс пред Монако и с 4 точки преднина пред шампиона Пари Сен Жермен.

Много футболни емоции имаше през уикенда по европейските терени.

Всичко започна още в събота по обяд, когато Челси надигра Манчестър Сити с 3:1 като гост.

Няколко часа след това дойде дългоочакването Ел Класико, което завърши инфарктно за Барселона.

Интересни битки имаше и в Италия, където Ювентус се върна на победния път, а Рома спечели римското дерби срещу Лацио.

В Германия сензацията РБ Лайпциг продължи с победите и запази аванса си от 3 точки пред Байерн Мюнхен.

Борусия Дортмунд изостава на 9 пункта от новаците, но изигра много силен мач срещу Мьонхенгладбах, в който над всички беше Пиер-Емерик Обамеянг.

На целия континент мачовете започваха с минута мълчение в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колубмия.

Вижте в галерията десет събития от футболна Европа през уикенда, които може да сте пропуснали.