Отново гениален Меси и Барса се откъсна с 10 т. на върха

17.03.2019, 23:41 (обновена 18.03.2019, 11:38)
Бетис - Барселона 1:4

Тока е хеттрик номер 51 в кариерата на Меси. Толкова има и Кристиано Роналдо

Лео Меси изигра поредния си голя мач и вкара хеттрик за победата на Барселона с 4:1 като гост на Бетис.

Така каталунците са почти сигурни шампиони 10 кръга преди края, тъй като вече водят с 10 т. на втория Атлетико Мадрид.

Меси откри в 18-ата минута с изключително изпълнение на пряк свободен удар във вратарския ъгъл.

В самият край на полувремето геният удвои сам срещу вратаря, а в 63-ата минута Луис Суарес покачи на 3:0 със страхотен самостоятелен пробив.

Десетина минути преди края Лорен Борон отбеляза почетен гол за домакините, преди Меси да каже последната си дума с невероятен прехвърлящ удар от 20 метра за 4:1.

Така Барселона вече има 66 т. на върха в класирането пред Атлетико Мадрид с 56 и Реал Мадрид с 54.

Oще: барса  барселона  бетис  каталунците  ла лига  лео меси  лионел меси  луис суарес  на върха  преднина  прехвърляне  пряк свободен удар