Наполи пречупи Юве по драматичен начин и остава в битката за Скудетото

Наполи остава в битката за титлата.

Наполи победи Ювентус като гост с 1:0 и скъси преднината на торинци на само една точка на върха в класирането на Серия "А само 4 кръга преди края на шампионата.

Домакините удариха греда в 17-ата минута след удар на Пянич, но гостите от Неапол отвърнаха с две опасности от Хамшик и Инсиние, като при втората топката влезе във вратата, но попадението бе отменено заради засада.

През второтоп полувреме Наполи продължи да бъде по-активният отбор, но Буфон спаси тима си от гол в 73-та минута след мощен шут на Кейехон.

В последната минута на мача обаче Кулибали се разписа след корнер и удар с глава, оставен напълно сам около точката за изпълнение на дузпа.

В следващия кръг Юве е гост на Интер, а Наполи играе срещу Фиорентина във Флоренция.