Щедър Де Хеа даде мощен тласък на Манчестър Сити към титлата

Бернардо Силва отново се доказа като решаващ футболист за Сити този сезон и отбеляза скъпоценния първи гол в мача Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи градския съперник Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Олд Трафорд" и е много близо до втора поредна титла във Висшата лига.

"Гражданите" взеха манчестърското дерби с два гола след почивката при неубедителни намеси на вратаря Давид де Хеа и се върнаха на първо място в класирането.

Играчите на Пеп Гуардиола трябва да спечелят последните си три мача срещу Бърнли, Лестър и Брайтън, за да изпреварят със сигурност Ливърпул и да си гарантират шампионския трофей.

Мачът започна двуостро, но постепенно Сити пое инициативата и атаките на гостите ставаха все по-опасни.

През първата част Давид де Хеа спаси удари на Бернардо Силва и Серхио Агуеро и нулевото равенство се запази.

В 54-ата минута обаче Сити поведе.

Бернардо Силва проби и стреля ниско с левия крак във вратарския ъгъл, Де Хеа обаче не беше готов да се намеси и резултатът стана 1:0 за "гражданите".

Последва още една много красива атака на гостите, при която Серхио Агуеро стреля в гредата.

После Юнайтед отговори на предизвикателството, но Джеси Лингард не успя да засече едно центриране в опразнената от Едерсон част на вратата.

В 66-ата минута Сити направи контраатака и изведе резервата Лерой Сане отляво, той стреля право в Де Хеа, но стражът се намеси неубедително с крак и пусна топката във вратата за 2:0.

Това сложи край на надеждите на Юнайтед да измъкне нещо от срещата и "червените дяволи" нямаха какво да противопоставят до края.

В класирането Сити води с 89 т. пред Ливърпул с 88. Манчестър Юнайтед се отдалечава от топ 4 и остава шести с 64 т. - две по-малко от Арсенал и три по-малко от Челси.