Варди разплака "Гудисън парк" в първия мач за 2019-а

Акробатичното изпълнение, с което Джейми Варди отпразнува победния си гол срещу Евертън Снимка: Getty Images

Лестър влоши кризата в Евертън, нанасяйки пета загуба в последните осем кръга на „карамелите“ след успех с 1:0.

Джейми Варди донесе трите точки за „лисиците“ с, на практика, единствената чиста ситуация в двубоя, който не предложи много на неутралния зрител.

Първото полувреме едва не приспа феновете на „Гудисън парк“ и тези пред телевизионните екрани, като единственото по-опасно нещо бе ударът в гредата на Джонджо Кени.

Втората част предложи малко по-интересни ситуации, но също не впечатли.

Единственото попадение в срещата падна в 58-ата минута. Тогава Рикардо Перейра се възползва от грешка на Майкъл Кийн, пусна топката към Джейми Варди, който завърши по диагонала, преодолявайки Пикфорд.

С победата Лестър има вече 31 точки на седмата позиция, докато Евертън остава 10-и с 27.