С големи усилия Сити се справи с героичния Нюпорт

16.02.2019, 20:44 (обновена 16.02.2019, 21:29)
Нюпорт - Манчестър Сити 1:4

Голът на Сане, който падна с известна доза късмет, помогна много на Сити

Манчестър Сити се класира на четвъртфинал за ФА Къп след трудна победа в гостуването на Нюпорт Каунти.

Срещата завърши 4:1 за Сити, но всъщност скромният четвъртодивизионен съперник от Южен Уелс създаде доста трудности на английския шампион и удържа 50 минути без да получи гол. Помогна и лошото състояние на игрището, както и пропуските на Сити.

Първи обаче трябваше да се намесва Едерсон в 14-ата минута, когато един от дългите тъчове на домакините създаде проблеми и Бейкинсън стреля с глава.

В 51-ата минута "гражданите" най-сетне поведоха с гол на Лерой Сане, който от малък ъгъл стреля силно и уцели в лицето вратаря Дей, а оттам топката влезе във вратата.

15 минути преди края Фил Фодън вкара втори гол след неубедителна намеса на вратаря Дей и мачът изглеждаше решен. До края обаче паднаха още три попадения.

Първо Амонд намали за Нюпорт в 88-ата минута, а веднага след това Фодън се разписа още веднъж и Сити дръпна с 3:1. В добавеното време Рияд Марез фиксира крайния резултат.

Oще: героичен  големи усилия  гражданите  купа на англия  лерой сане  манчестър сити  нюпорт  нюпорт каунти  рияд марез  сити  фа къп  фил фодън