Сър Алекс величае Гигс и Скоулс

Сър Алекс похвали Гигс и Скоулс след победата срещу Норич Снимка: Getty Images
Сър Алекс похвали Гигс и Скоулс след победата срещу Норич

Райън Гигс и Пол Скоулс са най-великите играчи в историята на Манчестър Юнайтед - това отсъди сър Алекс Фъргюсън. Признанието дойде след головете на двамата ветерани, които позволиха на Юнайтед да спечели с 2:1 срещу Норич и да продължи да преследва водача Манчестър Сити.

Гигс донесе победата с гол в последната минута в своя мач №900 за Юнайтед. Скоулс пък изведе своите напред в началото на мача, но Норич изравни в 83 минута благодарение на капитана си Грант Холт.

До края на битката за титлата във Висшата лига остават 12 кръга, а разликата между Сити и Юнайтед е едва две точки.

"С оглед на кариерата на Райън, това че точно той вкара победния гол, с последния удар в мача, мисля, че той заслужава това признание - обясни Фъргюсън. - А и пасът на Ашли Йънг беше прекрасен.

"Но, трябва да призная, че срещу Норич имахме късмет, те играха силно, имат потенциал. Смятам, че ние бяхме летаргични, без идеи.

"След това обаче, при изравняването, заиграхме брилянтно. Това трябва да ви каже нещо за темперамента на отбора, момчетата не се изнервиха, подобриха играта си, така че всичко завърши добре за нас.

"Футболистите знаят, че трябва да се представят по-добре, но това не означава, че Норич е бил по-слабият отбор, те просто продължаваха да пращат топката в наказателното поле."

Фъргюсън похвали вратаря на Юнайтед Давид де Хеа и централните защитници Рио Фърдинанд и Джони Евънс, които удържаха поредицата атаки на Норич.

"Без Фърдинанд, Евънс и Де Хеа щяхме да паднем - обясни сър Алекс. - Тримата играха брилянтно, особено през втората част."

Фъргюсън похвали и ветерана Скоулс, който по-рано през сезона поднови кариерата си, след като мениджърът го повика обратно в тима.

"Забравих, че Скоулси вкара първия гол - призна сър Алекс. - Двамата с Гигс са най-добрите играчи, които този клуб някога е имал."

Мениджърът на Норич Пол Ламбърт призна, че му е било трудно да приеме загубата, но допълни, че е останал доволен от начина, по който играчите му са реагирали на гола на Юнайтед в началото на срещата.

"Ние играхме отлично - заяви Ламбърт. - Но Манчестър Юнайтед прави това от 25 години. Норич също вкарва голове в края на мача, но не толкова често, вече знам как се чувстват другите мениджъри.

"Но аз получих всичко, което исках, дори повече. Ние играхме силно, накрая обаче, когато Юнайтед ни атакуваха отвсякъде, не удържахме."

Скоулс вкара с глава след пас на Нани отдясно след само седем минути игра.

В хода на мача вратаря на Норич Джо Ръди трябваше да спасява опасни удари на Хавиер Ернандес и Дани Уелбек, а отсъствието на Уейн Рууни, който е болен определено се усети.

Ламбърт също похвали ветераните на Юнайтед.

"Гигс и Скоулс са много важна част от историята на Манчестър Юнайтед - заяви мениджърът на Норич. - Те знаят как да печелят мачове и имат много титли зад гърба си. Двамата са невероятни футболисти."