Ливърпул измъкна още един тежък мач и се върна на върха | sportcafe.bg

Ливърпул измъкна още един тежък мач и се върна на върха

05.04.2019, 22:47 (обновена 05.04.2019, 23:56)
Саутхемптън - Ливърпул 1:3

Салах обезумя от радост след гола си за 2:1

Ливърпул се пребори за победата в още един труден мач от Висшата лига и обърна Саутхемптън до 3:1 като гост.

С късни голове на Мохамед Салах и Джордан Хендерсън, "мърсисайдци" грабнаха трите точки и отново са на върха в класирането.

Мачът започна зле за Ливърпул и в 9-ата минута отборът получи гол.

Александър-Арнолд сгреши при разиграването пред вратата си, Хьойберг отклони с глава центрирането отляво и Шейн Лонг отблизо разстреля Алисон за 1:0.

Ливърпул отговори с опасна атака малко по-късно, когато изстрел на Садио Мане беше спасен от Ангъс Гън, а Наби Кейта удари греда при добавката.

В 36-ата минута "мърсисайдци" изравниха с първото попадение на Наби Кейта за тима. Високият 172 см гвинеец успя да вкара с глава след центриране отдясно на Трент Александър-Арнолд. В началото на атаката обаче имаше немаркирана засада на Салах.

В 58-ата минута Ливърпул трябваше да получи дузпа за нарушение срещу Кейта, но това не се случи. Футболистите на Клоп продължиха да търсят нужния им втори гол, но не създаваха положения.

В 80-ата минута обаче играчите на Клоп организираха контраатака, Мохамед Салах направи самостоятелен пробив през центъра и беше оставен да завърши в левия ъгъл на Гън за 2:1.

В 87-ата минута Фирмино успя да обработи една дълга топка и да центрира по земя, а резервата Джордан Хендерсън засече във вратата за гола на успокоението за 3:1.

Така "червените" отново са начело на Премиършип с 82 т., докато шампионът Манчестър Сити е с 80, но и с мач по-малко.

Oще: англия  висша лига  джордан хендерсън  измъкна  класиране  манчестър сити  мохамед салах  мърсисайдци  наби кейта  на върха  обрат  премиършип  първо място  салах  саутхемптън  светците  тежък мач  червените  шейн лонг  юрген клоп