Петицията за преиграването на Барса - ПСЖ подгони четвърт милион подписа

Каталунците продължиха напред в Шампионската лига с общ резултат 6:5 след гол в 95-та минута на Сержи Роберто, но преди това домакините получиха две спорни дузпи. Снимка: Getty Images

Онлайн петиция за преиграването на мача Барселона - ПСЖ (6:1) събра над 200 000 подписа.

Инициативата за нов реванш дойде от Луис Олмедо, привърженик на Реал Мадрид.

Той се аргументира с поредицата грешки на съдията Денис Айтъкън от Германия. Луис пусна петицията в събота, а в неделя подкрепилите я вече стигнаха шестцифрено число.

Подписката може да бъде намерена на change.org, като е под оригинално заглавие: "I want to request a replaying of the Barcelona-PSG match".

Привърженикът на Реал подкрепя искането с куп доказателства за грешна намеса на съдията, като твърди, че поредицата от гафовете започват още с признаването на първия гол на Луис Суарес, който е от засада.