Белгия триумфира с драма в продълженията

Кевин де Брюин бележи важния първи гол в мача срещу САЩ.

Белгия е последният четвъртфиналист на световното, след като преодоля САЩ с 2:1 с продължения. Редовното време завърши 0:0 най-вече заради невероятните прояви на американския вратар Тим Хауърд. Той отрази дузина опасности, а и веднъж гредата му помогна.

В продълженията резервата Ромелу Лукаку като танк мина през защитата на янките и подаде на Кевин де Брюин, а той заби - 1:0 в 93-ата минута.

Двамата размениха роли и Де Брюин изведе Лукаку за 2:0 в 105-ата минута, с което сякаш фаворитът  си осигури класирането. Белгия отправи общо 31 удара към вратата на съперника, от които 18 точни.

Но резервата Джулиън Грийн върна попадение след попадение, което е номер едно на Мондиала като заучено положение. Топката му бе подадена от Майкъл Брадли, а Грийн я прати от въздуха в обратния ъгъл.

И настанаха най-силните минути на американците, като Клинт Демпси пропусна от 2 метра невероятно положение за изравняване.

Белгия отива на четвъртфинал срещу Аржентина.