Младок посече Арсенал в лондонското дерби, Самир Насри основна фигура за Уест Хем | sportcafe.bg

12.01.2019, 16:19 (обновена 12.01.2019, 20:33)
Деклан Райс

19-годишният Деклан Райс донесе победата за Уест Хем в лондонското дерби с Арсенал

Уест Хем изненада Арсенал и постигна победа с минималното 1:0 на Олимпийския стадион в Лондон, който бе напълнен за първи път в домакински двубой на „чуковете“.

Изтърпелият наказание за употреба на забранени вещества и ново попълнение на Уест Хем Самир Насри направи добър мач срещу бившия си тим, отчитайки се с асистенция за единствения гол на 19-годишния Деклан Райс.

Арсенал започна по-добре двубоя, но, постепенно, Уест Хем изравни играта и завърши с натиск първата част, която приключи при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с натиск на домакините, който този път успяха да го материализират в 48-ата минута. Фелипе Андерсон центрира отдясно, топката стигна до Самир Насри, той я пусна към Деклан Рай, който с техничен удар остави на място Лено и откри резултата.

Унай Емери опита с нещо да промени в тима си, като до края на мача на терена останаха и Александре Лаказет, и Пиер-Емерик Обамеянг, но „артилеристите“ така и не съумяваха да създадат нещо интересно пред Фабиански.

Самир Насри и Марко Арнаутович, които започнаха като титуляри, бяха извадени след 70 минути. На излизане от терена, австриецът, като че ли, се сбогува с феновете на „чуковете“ след спекулациите за негов трансфер в Китай.

В последните 20 минути от двубоя битката се водеше главно в средата на терена, а слизанията към двете врати бяха редки и не водеха до нищо опасно.

Загубата е пета за Арсенал от началото на сезона. „Артилеристите“ остават на петото място с 41 точки, докато Уест Хем събра 31 и се изкачи до осмата позиция, с равни точки със седмия Лестър, но и с по-лоша голова разлика.

Oще: 2018/19  webcafe  арсенал  висша лига  деклан райс  уест хем