Интер потопи Милан в края. Икарди вкара гол №300 в дербито

Мауро Икарди донесе победата за Интер Снимка: Getty Images
Мауро Икарди донесе победата за Интер

Интер спечели 222-рото дерби на Милан с минималното 1:0 с гол в добавеното време на Мауро Икарди.

Аржентинският нападател се разписа във втората минута от добавеното време и с глава донесе трите точки за „нерадзурите“.

Първото полувреме мина под доминацията на „нерадзурите“ и още в 12-ата минута гол на Мауро Икарди бе отменен заради засада.

Малко по-късно Донарума отрази опасен удар с глава на Де Врай, а в 34-тата Икарди удари и греда. Междувременно, Лучано Спалети трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Раджа Наинголан и пусна в игра Борха Валеро.

В края на полувремето пък Милан можеше да поведе, но гол на Мусакио не бе зачетен заради нова засада.

Втората част далеч не бе толкова интересна. Въпреки че отново имаше предимство, този път Интер не успя да застраши кой знае колко опасно вратата на Донарума.

Милан също не успя да организира нищо интересно и закономерно двубоят завърши без голове.

Изглеждаше, че двубоят ще завърши наравно и без попадения до 92-рата минута, когато капитанът Мауро Икарди донесе трите точки за Интер след асистенция на Матия Весино.

Това беше и гол №300 за „нерадзурите“ в дербито с Милан, а победата е под №79.

Победата изкачи Интер на третата позиция, измествайки Лацио, с 19 точки, на две зад втория Наполи и на шест зад лидера Ювентус. Милан остава на 12-ата позиция с 12 точки.