Венгер: Жиру бе капитан, защото показа лидерски качества

„Вкара много голове напоследък" Снимка: Getty Images
„Вкара много голове напоследък"

Арсен Венгер не спести охвалите си за Оливие Жиру, който продължи серията си от вкарване на ключови попадения. Френският нападател се разписа за 4-ти път в последните 4 изиграни двубо, след като в 89-ата минута донесе победата на Арсенал над Престън в ФА Къп с 2:1.

„Вкара много голове напоследък – каза мениджърът на лондончани, който повери капитанската лента именно на Жиру. – Той показа лидерски качества и затова бе капитан. Мина през труден период, когато не играеше, но запази фокуса си и тренираше.“

В мача срещу Престън едва през второто полувреме си пролича кой тим е от Висшата лига, а Венгер призна, че никак не е доволен от представянето на футболистите си през първата част.

Бях бесен на почивката. Сред топ отборите във Висшата лига сме, а ни превъзхождаха. Престън бе организиран и бърз, играмного интелигентно.“