Обяснено: Как Кейлор Навас донесе късмет на Реал в Ел Класико

Кейлор Навас продължава да няма загуба на "Камп Ноу" с екипа на Реал Мадрид Снимка: Getty Images
Кейлор Навас продължава да няма загуба на "Камп Ноу" с екипа на Реал Мадрид

Барселона и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 в първия полуфинал за Купата на краля и всичко ще се решава в реванша на „Сантяго Бернабеу“ на 27 февруари.

Лукас Васкес откри резултата още в шестата минута, а Малком оформи крайното 1:1 в началото на втората част след неразбория в отбраната на Реал.

Въпреки неразчетеното излизане преди гола обаче, Кейлор Навас продължава да няма загуба на „Камп Ноу“.

Костариканецът запази поста си в мачовете за Купата за сметка на Тибо Куртоа и отново помогна на Реал да не загуби Ел Класико в гостуване.

Това беше пето Ел Класико за 32-годишния Навас на „Камп Ноу“, в които стражът на „кралете“ има една победа и четири хикса.

Докато беше в Леванте, Навас има още три мача срещу каталунците, в които няма нито една победа - две загуби и едно равенство.

Като цяло, Навас е изиграл общо 10 двубоя срещу Барса като играч на Реал, а статистиката му е три победи, три загуби и четири равенства.

Феновете на „белите“ няма да са много доволни, когато разберат, че и трите загуби на Навас в Ел Класико са на „Сантяго Бернабеу“, където двата отбора ще се срещнат цели два пъти в рамките на само пет дни.

Полуфиналният реванш за Купата е на 27 февруари, а на 2 март ще гледаме още един сблъсък с марката „Ел Класико“, но този път в мач от Ла лига.