Шедьовър на Джеко изстреля Рома, Интер се провали

След мача Джеко призна, че това е един от най-красивите голове в кариерата му Снимка: Getty Images
След мача Джеко призна, че това е един от най-красивите голове в кариерата му

Рома започна сезона в Серия "А" с много трудна и паметна победа с 1:0 като гост на Торино.

В мача имаше множество интересни ситуации, бързи атаки и общо четири греди, а черешката на тортата беше победният гол на Един Джеко минута преди края.

Тогава новото попълнение Джъстин Клуйверт центрира на далечна греда и нападателят от воле с левия крак прехвърли вратаря за победното 1:0.

Преди това босненецът на два пъти беше уцелил гредите, а за Торино гол на Яго Фалке беше отменен след намеса на ВАР.

Друг от топ отборите в Италия, Интер, претърпя провал в първия кръг и загуби с 0:1 гостуването на Сасуоло.

Гола отбеляза Доменико Берарди от дузпа в 27-ата минута, а Интер така и не успя да го върне. Кевин-Принс Боатенг даже можеше да реши мача за Сасуоло в 65-ата минута, но гредата му попречи.

В добавеното време Стефан де Врай беше най-близо до изравнителен гол за "нерадзурите", но Консили спаси неговия изстрел.

Като цяло, Интер тотално разочарова с титулярен състав, в който присъстваха четири от седемте нови попълнения - Де Врай, Матео Политано, Квадво Асамоа и Лаутаро Мартинес.