Юнайтед е аут от Шампионската лига, Челси е близо до завръщане

"Червените дяволи" се простиха и на теория с шансовете си за място в Шампионската лига, което сложи и точка амбициите на тима през този сезон.

Манчестър Юнайтед и Хъдърсфийлд завършиха 1:1 в предпоследния мач от сезона във Висшата лига. По този начин "червените дяволи" се простиха и на теория с шансовете си за място в Шампионската лига, което сложи и точка амбициите на тима през този сезон.

Играчите на Солскяер имат още един мач до края на кампанията - гостуване на Кардиф през следващата седмица. Скот Мактоминей откри резултата в осмата минута, когато двойно подаване между Мата и Погба доведе до рикошет в крака на играч на домакините, топката попадна в шотландския полузащитник, който я прати в мрежата.

В 60-ата минута домакините успяха да изравнят, след като топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със страхотен дълъг пас да намери Исаак Мбенза след слаба намеса на Люк Шоу и за нападателя не остана нищо друго освен да преодолее Давид Де Хеа.

В същото време Челси е много близо до завръщане в Шампионската лига. Тимът на Маурицио Сари спечели с 3:0 домакинството си на Уотфорд и се изкачи на трето място в класирането.

"Сините" нанесоха решителен удар в рамките на три минути в началото на второто полувреме, след като гостите имаха предимство и пропуснаха няколко възможности в първия половин час на мача.

Рубен Лофтъс-Чийк, който влезе на мястото на получилия контузия Н’Голо Канте още в десетата минута, откри резултата, а малко по-късно Давид Луис направи 2:0. Гонсало Игуаин оформи крайния резултат.